SORA MATT ARTE 135[g/m2]
  • SORA MATT ARTE 135[g/m2]

SORA MATT ARTE 135[g/m2]

SORA MATT ARTE to bezdrzewna kreda objętościowa, w kolorze naturalnej bieli z jednokrotnym dwustronnym powleczeniem i współczynnikiem spulchnienia 1.1.
SORA MATT ARTE to bezdrzewna kreda objętościowa, w kolorze naturalnej bieli. Dzięki dodatkowi długowłóknistej masy eukaliptusowej papier jest plastyczny i jedwabiście miękki w dotyku.
Posiada technologicznie krzyżowane włókno we wstędze (z przeważającą orientacją MD) i niską gramaturę powleczenia, dlatego znajduje zastosowanie m.in. w produkcji map.
Możliwe jest miksowanie lub wymienne stosowanie arkuszy w formatach o przeciwnym kierunku włókien, bez utrudnień w druku i obróbce introligatorskiej.
Charakterystyczne, głęboko matowe wykończenie powierzchni oraz neutralna, przyjazna oku biel, pozwalają osiągnąć wyrafinowany efekt w druku ilustracji oraz eliminują powstawanie refleksów świetlnych. Papier ten dedykowany jest publikacjom wymagającym nietuzinkowej powierzchni przy wiernym odwzorowaniu obrazu.
Wysokie spulchnienie przy jednocześnie dobrej nieprzezroczystości i sztywności arkusza, pozwala na zastosowanie niższej gramatury papieru Sora Matt w stosunku do standardowych matowych papierów powlekanych. Oczywistymi korzyściami są: mniejsze zużycie papieru, niższa masa egzemplarza, redukcja kosztów dystrybucji, większy komfort czytania i korzystania z publikacji.
SORA MATT ARTE jest dwustronnie matowa, z jednokrotnym dwustronnym powleczeniem i współczynnikiem spulchnienia 1.1. Oprócz dużej objętości i doskonałej charakterystyki druku, wyróżnia się precyzyjnym odwzorowaniem graficznym tonów kolorów, co jest ogromną zaletą w przypadku publikacji z udziałem wysokiej jakości fotografii.

Zastosowanie: książki dla dzieci i młodzieży, komiksy, albumy, katalogi wystawowe i modowe, książki artystyczne, wydania ekskluzywne, reprinty, tomiki poezji, kalendarze, czasopisma, podręczniki, plakaty, mapy, informatory turystyczne, poradniki, książki kucharskie, materiały informacyjne i reklamowe. Techniki druku: offset arkuszowy i zwojowy (heat-set), sitodruk (powyżej gramatury 100), druk cyfrowy, atramentowy i laserowy.
Zalecana liniatura rastra 150-175 lpi
Certyfikaty producenta:
ISO 9001
ISO 14001
ISEGA
FSC
PEFC